Vebinar РСНПМЦОиР bilan Hoffmann La Roche
2020 yil 5-avgust kuni Sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiy markazi tomonidan Hoffmann La Roche kompaniyasi bilan hamkorlikda «Onkologiyada immunoterapiyaning istiqbollari» mavzusida vebinar bo’lib o’tdi.
Tadbirda Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori, O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligining bosh onkologi, professor Mirzagalib Nigmatovich Tillyashayxov so’zga chiqdi.
Vebinar davomida ilmiy ishlar bo’yicha direktor o’rinbosari, tibbiyot fanlari doktori, Rossiya sog’liqni saqlash vazirligining Milliy tadqiqot markazining professori Boris Yakovlevich Alekseev «Metastatik urotelial saratonni davolashda immunoterapiyaning samaradorligi» mavzusida ma’ruza qildi.
Bundan tashqari, antitumor immunitet siklidagi bir qator masalalar muhokama qilindi. Munozaralarda ikkala mamlakatning onkologiya va kimyoterapevtlari faol ishtirok etdilar. Immunoterapiya ko’plab davolash standartlariga kira boshlaganligini hisobga olgan holda, bunday vebinarlarni o’tkazish va muhokama qilish onkologlarning bilimlarini oshirish va takomillashtirish uchun zarur bo’ladi.

Вебинар РСНПМЦОиР с Hoffmann La Roche
5 августа 2020 года состоялся вебинар на тему «Перспективы иммунотерапии в онкоурологии» организованный Республиканским специализированным научно-практическим медицинским центром онкологии и радиологии МЗ РУз совместно с компанией Hoffmann La Roche.
С приветственным словом выступил директор Республиканского Специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и радиологии, главный онколог МЗ РУз, профессор, Тилляшайхов Мирзагалеб Нигматович.
В ходе вебинара была заслушана лекция заместителя директора по науке, д.м.н., профессора ФГБУ «НМИЦ Радиологии» Минздрава России Алексеева Бориса Яковлевича на тему: «Эффективность иммунотерапии в лечении метастатического уротелиального рака»
Кроме этого были обсуждены ряд вопросов по противоопухолевому иммунному циклу. В дискуссиях активно участвовали онкоурологии и химиотерапевты обеих стран. Учитывая, что иммунотерапия начала входить во многие лечебные стандарты, проведение и обсуждение таких вебинаров становится необходимым для обновления и усовершенствования знаний онкологов.