Vebinar РСНПМЦОиР bilan Hoffmann La Roche
2020 yil 5-avgust kuni Sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiy markazi tomonidan Hoffmann La Roche kompaniyasi bilan hamkorlikda «Onkologiyada immunoterapiyaning istiqbollari» mavzusida vebinar bo’lib o’tdi.
Tadbirda Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori, O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligining bosh onkologi, professor Mirzagalib Nigmatovich Tillyashayxov so’zga chiqdi.
Vebinar davomida ilmiy ishlar bo’yicha direktor o’rinbosari, tibbiyot fanlari doktori, Rossiya sog’liqni saqlash vazirligining Milliy tadqiqot markazining professori Boris Yakovlevich Alekseev «Metastatik urotelial saratonni davolashda immunoterapiyaning samaradorligi» mavzusida ma’ruza qildi.
Bundan tashqari, antitumor immunitet siklidagi bir qator masalalar muhokama qilindi. Munozaralarda ikkala mamlakatning onkologiya va kimyoterapevtlari faol ishtirok etdilar. Immunoterapiya ko’plab davolash standartlariga kira boshlaganligini hisobga olgan holda, bunday vebinarlarni o’tkazish va muhokama qilish onkologlarning bilimlarini oshirish va takomillashtirish uchun zarur bo’ladi.

Webinar on “Prospects of immunotherapy in oncourology”
On August 5, 2020, a webinar was held on the topic “Prospects of immunotherapy in oncourology” organized by the Republican specialized scientific and practical medical center of Oncology and radiology of the Ministry of health of the Republic of Uzbekistan together with the company Hoffmann La Roche.
Director of the Republican Specialized scientific and practical medical center of Oncology and radiology, chief oncologist of the Ministry of health of the Republic of Uzbekistan, Professor, tillyashaykhov Mirzagaleb Nigmatovich made a welcoming speech.
During the webinar the participants heard the lecture of Deputy Director on science, Ph. D., Professor of fgbu “SMRC Radiology” of Ministry of health of Russia Alekseev Boris Yakovlevich on the topic: “the Effectiveness of immunotherapy in treatment of metastatic urothelial cancer”
In addition they discussed a number of issues on antitumor immune cycle. Oncourology and chemotherapists from both countries actively participated in the discussions. Given that immunotherapy has started to be included in many medical standards, conducting and discussing such webinars becomes necessary for updating and improving the knowledge of oncologists.