Namangan viloyatida filial xodimlari bilan «Salomatik aksiyasi» o’tkazilmoqda
2022 yil 31 mart kunidan boshlab Respublika ixtisoslashgan onkologiya va tibbiy radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi xodimlari direktorining hududlar bo’yicha o’rinbosari S.S. Po’latov, bosh-bo’yin onkologi t.f.n. Sh.N. Xatamov va t.f.n. R. Bekmirzaev, umumiy onkolog B.B. Sultonov, koloproktolog B.Sh. Karaxodjaev ishtirokida Namangan viloyatida filial xodimlari bilan «Salomatik aksiyasi» o’tkazilmoqda.
RIO va RIATM Namangan filialida, Uychi va Chortoq tuman tibbiyot birlashmasida 173 nafar bemorni, 8 nafar bemorni uyiga borib ko’rikdan o’tkazilib maslaxatlar berildi.
Filialida markazdan kelgan mutaxasislar 2 nafari ishtirokida 9 nafar bemorda Respublika miqiyosida bajariladigan yuqori texnologik va 7 ta jarroxlik operatsiyalar filial mutaxasislari bilan birgalikda bajarildi va filial mutaxasislariga master klass ko’rsatildi.

В Наманганской области с сотрудниками филиала проводят “Акция здоровья”
С 31 марта 2022 года заместитель директора Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и медицинской радиологии по регионам С.S. Пулатов, онколог головы и шеи т.f.n. Ш.N. Хатамов и т. д.f.n. R. Бекмирзаев, главный онколог Б.B. Султанов, колопроктолог B.Sh при участии Караходжаева в Наманганской области проводится «акция здоровья» с участием сотрудников филиала.
В Наманганском филиале Рио и РИАТМ, в Уичи и Чердакском районном медицинском объединении 173 пациента, 8 пациентов были осмотрены на дому и даны консультации.
В филиале совместно со специалистами филиала с участием 2-х специалистов из центра были выполнены высокотехнологичные и 7 хирургических операций, выполняемых на республиканском уровне на 9 пациентах, а специалистам филиала был показан мастер-класс.