Onkologlarning XVII ilmiy-amaliy konferensiyasi
2020 yil 15-16 may kunlari O’zbekiston onkologlarining «Palliativ onkologiya: yangi imkoniyatlar va istiqbollar» mavzusidagi XVII ilmiy-amaliy konferensiyasi koronavirus infektsiyasi pandemiyasi munosabati bilan onkologlar va umumiy amaliyot shifokorlari uchun muddatsiz qoldirildi.
Tezislar onkologiya sohasida diagnostika, davolash, profilaktika va palliativ yordamning zamonaviy tamoyillariga qabul qilinadi.
TEZISLARNI RASMIYLASHTIRISH UCHUN TALABLAR
Tezislar o’zbek, rus yoki ingliz tillarida, 1 sahifada (2500 belgidan oshmasligi, bo’sh joylarsiz) taqdim etilishi, diqqat bilan tahrir qilinishi, chiqish ma’lumotlariga ega bo’lishi lozim:
-Tezisning nomi (katta harflar bilan);
-Muallif/mualliflarning to’liq nomi;
-Ish bajarilgan muassasa nomi;
-Tezislar quyidagilarni o’z ichiga olishi kerak:
1. Tadqiqotning maqsadi
2.Materiallar va usullar
3.Xulosa.
Matn Microsoft Word matn muharriri, 2007 versiyasidan kam bo’lmagan Times New Roman shriftida (o’zbek tilidagi matn uchun o’zbek tili harflarining barcha elementlari kiritilishi kerak), 12 shrift o’lchami, 1,0 qator oralig’i, 2 sm har bir tomonida joylashgan maydonlarda yozilishi kerak.
-tezislar elektron shaklda taqdim etilishi kerak;
-tezislarda illyustratsiyalar, diagrammalar, jadvallar, adabiyot ko’rsatgichlari bo’lmasligi kerak;
-tezisni nashr etish bepul;
-har bir muallif yuqoridagi mavzular bo’yicha 3 ta tezisni taqdim etishi mumkin;
-Konferensiya tashkiliy qo’mitasi tezislarni e’lon qilish huquqini o’zida saqlab qoladi, ko’rsatilgan talablarga javob bermaydigan tezislar rad etilishi mumkin.

XVII scientific and practical conference of oncologists
Due to the pandemic of Coronavirus infection, the XVII scientific and practical conference of oncologists of Uzbekistan “Palliative Oncology: new opportunities and prospects” for oncologists and General practitioners scheduled for may 15-16, 2020 has been postponed indefinitely, and we continue to accept abstracts.
Theses are accepted by modern principles of diagnostics, treatment, prevention and palliative care in Oncology.
REQUIREMENTS TO REGISTRATION OF THESES
Abstracts must be submitted in Uzbek, Russian or English, on 1 page (no more than 2500 characters, without spaces), carefully edited, and have output data that includes:
-Title of the thesis (in capital letters);
-Full name of the author/authors;
-Name of the institution where the work was performed;
-Abstracts should contain:
1. The purpose of the study
2. Materials and methods
3. Conclusion.
The text must be typed in a Microsoft Word text editor, no lower than version 2007, in Times New Roman font (for Uzbek text, all elements of Uzbek letters must be entered), font size 12, line spacing 1.0, margins on each side 2 cm.
-abstracts must be submitted in electronic form;
-abstracts should not contain illustrations, diagrams, tables, or references;
-publication of the thesis is free of charge;
-each author can submit no more than 3 theses on the above topics;
-The conference organizing Committee reserves the right to publish abstracts; abstracts that do not meet the specified requirements may be rejected.