Hurmatli do’stlar! 2019 yil 26 dekabr
2019 yil 26 dekabr kuni O’zbekiston Respublikasi sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan Onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markaziga O’zbekiston onkologlar uyushmasi tashabbusi bilan «Orient Finans» banki, «Lokomotiv» futbol klubi va O’zbekiston boks Federatsiyasi tomonidan haqiqiy yangi yil sovg’asi taqdim etildi.
Ushbu bayram arafasida yangi yil arafasida mo » jizalar doimo ro’y beradi va orzular ro’yobga chiqadi! Respublika onkologiya markazining bemorlar bunday mo » jizalarga guvoh bo’ldilar.
«Orient Finans» xususiy aksiyadorlik tijorat banki vakillari O’zbekiston Respublikasi sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markaziga tashrif buyurib, davolanayotgan bolalarni maxsus esdalik sovg’alari, sovg’alar va shirinliklar bilan tabriklashdi.
Shuningdek, yangi yil arafasida poytaxtimizdagi «Lokomotiv» futbol klubi jamoasi O’zbekiston Respublikasi sog’liqni saqlash vazirligining respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida davolanayotgan bolalarga to’liq tashrif buyurib, ularga esdalik sovg’alarini topshirdi. Bolalar nafaqat sovg’alar bilan, balki sevimli butlar bilan uchrashish va suhbatlashish imkoniyatidan juda xursand edilar.
Bayram arafasida bolalar, ayniqsa, xursand bo’lishdi, boks bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi butlari va O’zbekiston boks federatsiyasi vakillari bilan tabriklashdi. Bolalar o’z uylarida bunday taniqli mehmonlarni ko’rishni kutmagan, ular Chempionlar kelishi bilan ularning istaklari amalga oshganidan juda xursand edilar. Sportchilar ular bilan suhbatlashdi va xotiraga suratga tushishdi, ko’pchilik hatto imzo chekishdi.
Xo’sh, Santa-Klaus, Qorqiz qiz va hatto kordan odamsiz yangi yil. Ular har bir bola bilan suratga tushishdi va eng tezkor tiklanishni xohlashdi.

Дорогие друзья! 26 декабря 2019 года
26 декабря 2019 года в Республиканский специализированный Научно-практический Медицинский Центр Онкологии и Радиологии (РСНПМЦОиР) Министерства здравоохранения РУз по инициативе Ассоциации онкологов Узбекистана настоящий новогодний подарок преподнес Банк «Ориент Финанс», футбольный клуб «Локомотив» и Федерация бокса Узбекистана.
В этот предпраздничный день в канун нового года всегда происходят чудеса, и сбываются мечты! Пациенты Республиканского онкологического центра стали свидетелями таких чудес.
Представители Частного акционерного коммерческого банка «Ориент Финанс» специально посетили Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр онкологии и радиологии Министерства здравоохранения Республики Узбекистан, чтобы навестить и поздравить детей, находящихся на лечении, специальными сувенирами, подарками и сладостями.
Также, по доброй традиции в преддверии Нового года команда столичного футбольного клуба «Локомотив» в полном составе навестила детей, проходящих лечение в Республиканском специализированном научно-практическом медицинском центре онкологии и радиологии Министерства здравоохранения Республики Узбекистан и вручила им памятные подарки. Дети были очень рады не только подаркам, но они были просто счастливы от возможности встретиться и пообщаться с любимыми кумирами.
В преддверии праздника дети были особенно рады, их пришли поздравить кумиры Сборной Узбекистана по боксу и представители федерации бокса Узбекистана. Дети не ожидали увидеть у себя в палатах таких именитых гостей, они были очень счастливы что их желания осуществились с приходом чемпионов. Спортсмены пообщались с ними и сфотографировались на память, многие даже взяли автографы.
Ну и какой же новый год без Деда Мороза, и Снегурочки, а даже снеговика. Они фотографировались с каждым ребенком и желали наискорейшего выздоровления.