Hurmatli do’stlar! 2019 yil 26 dekabr
2019 yil 26 dekabr kuni O’zbekiston Respublikasi sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan Onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markaziga O’zbekiston onkologlar uyushmasi tashabbusi bilan «Orient Finans» banki, «Lokomotiv» futbol klubi va O’zbekiston boks Federatsiyasi tomonidan haqiqiy yangi yil sovg’asi taqdim etildi.
Ushbu bayram arafasida yangi yil arafasida mo » jizalar doimo ro’y beradi va orzular ro’yobga chiqadi! Respublika onkologiya markazining bemorlar bunday mo » jizalarga guvoh bo’ldilar.
«Orient Finans» xususiy aksiyadorlik tijorat banki vakillari O’zbekiston Respublikasi sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markaziga tashrif buyurib, davolanayotgan bolalarni maxsus esdalik sovg’alari, sovg’alar va shirinliklar bilan tabriklashdi.
Shuningdek, yangi yil arafasida poytaxtimizdagi «Lokomotiv» futbol klubi jamoasi O’zbekiston Respublikasi sog’liqni saqlash vazirligining respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida davolanayotgan bolalarga to’liq tashrif buyurib, ularga esdalik sovg’alarini topshirdi. Bolalar nafaqat sovg’alar bilan, balki sevimli butlar bilan uchrashish va suhbatlashish imkoniyatidan juda xursand edilar.
Bayram arafasida bolalar, ayniqsa, xursand bo’lishdi, boks bo’yicha O’zbekiston milliy terma jamoasi butlari va O’zbekiston boks federatsiyasi vakillari bilan tabriklashdi. Bolalar o’z uylarida bunday taniqli mehmonlarni ko’rishni kutmagan, ular Chempionlar kelishi bilan ularning istaklari amalga oshganidan juda xursand edilar. Sportchilar ular bilan suhbatlashdi va xotiraga suratga tushishdi, ko’pchilik hatto imzo chekishdi.
Xo’sh, Santa-Klaus, Qorqiz qiz va hatto kordan odamsiz yangi yil. Ular har bir bola bilan suratga tushishdi va eng tezkor tiklanishni xohlashdi.

Dear friends! December 26, 2019
On December 26, 2019, Orient Finance Bank, Lokomotiv football club and the Boxing Federation of Uzbekistan presented a real new year gift to the Republican specialized Scientific and practical Medical center of Oncology and Radiology of the Ministry of health of the Republic of Uzbekistan on the initiative of the Association of oncologists of Uzbekistan.
On this pre-holiday day on new year’s eve, miracles always happen, and dreams come true! Patients of the Republican cancer center have witnessed such miracles.
Representatives Of the private joint-stock commercial Bank “Orient Finance” specially visited the Republican specialized scientific and practical medical center of Oncology and radiology of the Ministry of health of the Republic of Uzbekistan to visit and congratulate children who are being treated with special Souvenirs, gifts and sweets.
Also, according to a good tradition, on the eve of the New year, the team of the capital’s football club “locomotive” in full force visited children undergoing treatment at the Republican specialized scientific and practical medical center of Oncology and radiology of the Ministry of health of the Republic of Uzbekistan and presented them with memorable gifts. Children were very happy not only with gifts, but they were just happy to meet and communicate with their favorite idols.
On the eve of the holiday, the children were especially happy, they came to congratulate the idols of the national team of Uzbekistan in Boxing and representatives of the Boxing Federation of Uzbekistan. The children did not expect to see such famous guests in their wards, they were very happy that their wishes were fulfilled with the arrival of the Champions. The athletes talked to them and took pictures for memory, many even took autographs.
Well, what a new year without Santa Claus, and snow Maiden, and even a snowman. They were photographed with each child and wished for a speedy recovery.