1 iyun — xalqaro bolalarni himoya qilish kuni
Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni eng muhim xalqaro bayramlardan biridir. Uni o’tkazish to’g’risida qaror 1925 yilda Jenevada bo’lib o’tgan bolalar farovonligi bo’yicha Butunjahon konferentsiyasida qabul qilingan. Bola bizning himoyamiz, e’tiborimiz va qo’llab-quvvatlashimizga muhtoj. Bugungi kunda O’zbekiston Respublikasida 4500 dan ortiq turli xil onkologik kasalliklarga chalingan bolalar mavjud va har yili 900 ta yangi holatlar ro’yxatga olinadi.
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy Gvardiyasi xarbiy musika akademik litseyi tarbiyalanuvchilari ishtirokida bolalar boʻlimi bemorlariga musiqa va qoʻshiqlar taqdim etildi. Ularning kayfiyatlarini koʻtarib, qalblariga bayramona shukux taqdim etildi.

1 июня-международный день защиты детей
Международный День защиты детей-один из важнейших международных праздников. Решение о его проведении было принято в 1925 году на Всемирной конференции по вопросам благополучия детей в Женеве. Ребенок нуждается в нашей защите, внимании и поддержке. На сегодняшний день в Республике Узбекистан насчитывается более 4500 детей с различными онкологическими заболеваниями, и ежегодно регистрируется 900 новых случаев.
С участием воспитанников военно-музыкального академического лицея Национальной гвардии Республики Узбекистан пациентам детского отделения была представлена музыка и песни. Их настроение было приподнято, а их сердцам подарена праздничная благодарность.