Xalqaro kitob sovga qilish kuni
Shu munosabati bilan, Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida davolanayotgan bolalar bilan, O‘zbekiston Respubliksi Bosh Vaziri O‘rinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduxakimov uchrashdi. Ular tomonidan davolnayotgan bemorlrga, kitoblar to’plami va shaxmat doskalari sovga qilindi.
Tadbir davomida bolalar bilan mexmonlar o’rtasida shaxmat o’yinlari tashkil etilldi. “Bu kabi tadbirlar bu yerda davolanayotgan bolalarning madaniy xordiq chiqarishini ta’minlash, bu borada ular uchun qo‘limizdan kelgan barcha imkoniyatdan foydalashimiz zarur deb xisoblayman» deb aytib o’tdi Aziz Abduxakimov.
Bundan asosiy maqsadi oddiy va oliyjanob – bolaga yaxshi kitobni taqdim etish hamda shunday ishlarga boshqalarni ham jalb qilish va qiziqtirishdir.
Biz bemor bolalar uchun kitob olib kelishga taklif qilamiz. Har qanday manfaatdor tashkilot va shaxs aksiyada ishtirok etishi mumkin.

Международный день дарения книг
В связи с этим с детьми, проходящими лечение в Республиканском специализированном научно-практическом медицинском центре онкологии и радиологии, встретился заместитель Премьер-Министра, министр туризма и спорта Республики Узбекистан Азиз Абдухакимов. Они подарили лечащему больному компьютер, набор книг и шахматные доски.
В ходе мероприятия была организована игра в шахматы между детьми и гостями. “Считаю, что такие мероприятия необходимы для обеспечения культурного досуга детей, находящихся здесь на лечении, и для этого мы должны использовать все возможности», — отметил Азиз Абдухакимов.
Основная цель этого проста и благородна — предложить ребенку хорошую книгу, а также привлечь и заинтересовать других в такой работе.
Предлагаем принести книгу для больных детей. Принять участие в акции может любая заинтересованная организация и физическое лицо.