Етакчи онколог мутаҳассислар гуруҳи Хўжайли туманида.
Тиббиётдаги ислоҳотлар “Инсон қадри учун” мавзуси остида Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази ходимлари марказ директори профессор Тилляшайхов Мирзағолиб Нигматович бошчиликларида жаъми 15 кишидан иборат гурух 19 май санасида Қорақалпоғистон Республикаси Хўжайли туманига  ташриф буюришди.
Ташриф давомида гуруҳ мутахассислари томонидан қатор беморлар  тиббий кўрикдан ўтказилди. РИОваРИАТМ директори профессор Тилляшайхов Мирзагалеб Нигматович томонидан хам беморлар кўриги ташкил этилди. Бир нафар беморга маҳорат дарси сифатида тиббиёт фанлари доктори Адилходжаев Аскар Анварович бошчилигида жаррохлар гурухи томонидан юқори технологик кам инвазив лапароскопик жарроҳлик амалиёти бажарилди. РИОваРИАТМ директорининг илмий ишлар бўйича муовини, профессор Юсупбеков Аброрбек Ахмеджанович ва Асқар Анварович томонларидан жарроҳлик бўлимида даволанаётган беморлар кўрикдан ўтказилди. Онкомаммолог, тиббиёт фанлари номзоди Махмудова Нигора Эркиновна томонидан қарийб 20 дан ортиқ беморлар тиббий кўрикдан ўтказилди. Ососков Александр Владимирович бошчилигидаги мобил маммограф мутахассислари томонидан хам бир қатор беморларга маммографик кўрик ташкил этилди.
Шунингдек беморлар кўригига РИОваРИАТМга хориждан жалб этилган мутахассислар, ҳусусан Корея республикасида таклиф этилган директор маслахатчиси профессор Рим томонидан бош ва бўйин соҳаси ўсмаси билан оғриган 8 нафар бемор кўрилиб, уларга қимматли маслахатлар берилди. Колопроктолог мутахассис Зияев Яхъё Фазлитдинович томонидан хам сохага тегишли беморлар кўриклари ташкил қилинди. Белорусь республикасидан жалб этилган мутахассис Евмененко Алеся Александровна томонидан туманда ташкил этилган онконазорат хонасидаги бажарилаётган ишлар, беморларни кўрикдан ўтказиш жараёни ва хонанинг жиҳозланиши ўрганилди ва қониқарли деб бахоланди. Мутахассис томонидан хона фаолиятини янада яхшилаш борасида тегишли қимматли маслахатлар берилди.
Ушбу мутахассислар гурухи Хўжайли туманидан Амударё туманига бориши режалаштирилмоқда. У ерда олис худудда очиладиган қишлоқ врачлик пунктини очилиш маросимида иштирок этади ва чекка худудларда истиқомад қиладиган аҳоли тиббий кўриклари ташкил этилади.

Группа ведущих специалистов-онкологов находится в Ходжейли округе.
19 мая коллектив Республиканского специализированного онкологического и онкологического научно-практического медицинского центра под девизом “Инсон қадри учун” реформ в медицине Директора Центра профессора Тилляшайхова Мирзаголиба Нигматовича в составе группы из 15 человек посетил Худжайлинский район Республики Каракалпакстан.
Во время визита ряд пациентов были осмотрены специалистами группы. Директор Риовариатм профессор Тилляшайхов Мирзагалеб Нигматович организовал обследование обоих пациентов. В качестве мастер-класса для одного пациента группой хирургов под руководством доктора медицинских наук Адильходжаева Аскара Анваровича была проведена высокотехнологичная малоинвазивная лапароскопическая хирургическая операция. Заместители директора Riovariatm, профессора Юсупбеков Аброрбек Ахмеджанович и Аскар Анварович осмотрели в хирургическом отделении проходящих лечение пациентов. Около 20 пациентов были осмотрены онкомаммологом, кандидатом медицинских наук Махмудовой Нигорой Эркиновной. Специалисты мобильной маммографии во главе с Асосковым Александром Владимировичем организовали маммографическое обследование ряда пациентов в обоих.
Кроме того, 8 пациентов с опухолями головы и шеи были осмотрены и получили ценные консультации специалистов из-за рубежа, особенно профессора Рима, директора-консультанта, приглашенного в Республику Корея. Зияев Яхье Фазлитдинович, специалист-колопроктолог, организовал осмотр пациентов, принадлежащих к Кхам Саха. Работа, проведенная специалистом Евмененко Алесей Александровной из Республики Беларусь в кабинете онконазора, который был создан в районе, процесс обследования пациентов и оснащение кабинета были изучены и оценены как удовлетворительные. Специалист дал ценные советы по дальнейшему улучшению характеристик помещения.
Планируется, что группа специалистов отправится из Ходжайлинского района в Амударьинский район. Там он примет участие в церемонии открытия сельского врачебного пункта, который откроется в отдаленных районах, и будут организованы медицинские осмотры населения, которые будут проводиться в направлении отдаленных районов.