EUROGIN 2022 Xalqaro kongress.
Germaniyaning Shimoliy Reyn-Vestfaliya shtatining poytaxti Dyusseldorf shahrida EUROGIN kongress 2022 yilning 10- aprel boshlanib 12 aprel kunigacha davom etish belgilangan. Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radialogiya ilmiy amaliy tibbiy markazi direktori professor Tillyashayxov Mirzagolib Nigmatovich va onkogenikolog t.f.d. Zaxirova Nargiza Ne’matovnalar ushbu kongressda ishtirok etishmoqda. Kongressda dunyoning turli burchaklaridan kelgan tibbiyot hodimlari bilan uchrashuv bo’lib o’tmoqda.
Butun dunyo bo’ylab bachadon bo’yni saratonini yo’q qilish bo’yicha ulug’vor maqsadimiz bir, ayollar va erkaklardagi «Odam papilloma virusi» bilan bog’liq barcha saratonlarni qamrab olish uchun ushbu sa’y-harakatlarni kengaytirish asosiy vazifalarimizdan biridir deb kongressni ochib berdi korngress prezidentlari A.Djuliano (AQSh) va P.Hillemanns (Germaniya).

Евробаскет 2022 Международный конгресс.
В столице немецкого государства Северный Рейн-Вестфалия, городе Дюссельдорф, конгресс EUROGIN запланирован на 10 апреля 2022 года и продлится до 12 апреля. Директор Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и радиологии профессор Тилляшайхов Мирзаголиб Нигматович и онкогениколог т.f.d. Захирова Наргиза Неъматовна принимает участие в данном конгрессе. На конгрессе проходит встреча с медицинскими работниками со всего мира.
Одна из наших амбициозных целей по искоренению рака шейки матки во всем мире заключается в том, чтобы расширить эти усилия, чтобы охватить все виды рака, связанные с «вирусом папилломы человека», как у женщин, так и у мужчин, является одной из наших основных задач, пояснил конгресс президенты corngress А.Джулиано (США) и П.Хиллеманнс (Германия).