Hodimlar uchun mini-stadion qurildi…
Onkologiya va radiologiya Farg’ona viloyat filialida O’zbekiston Respublikasi mustaqilligi kuni munosabati bilan xodimlar uchun Vazirlar Mahkamasi barpo etildi.
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 18-dekabrdagi «yuqumli kasalliklarning oldini olish, sog’lom turmush tarzini qo’llab-quvvatlash va aholining jismoniy faolligini oshirish chora-tadbirlari to’g’risida» gi 4063-sonli farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida Farg’ona viloyat onkologiya va radiologiya ilmiy-tadqiqot markazi filiali xodimlari salomatligini mustahkamlash va ularda sportning turli turlariga bo’lgan qiziqishlarini oshirish maqsadida: voleybol va futbol, shuningdek, respublikamiz mustaqilligining 28-yilligiga.
2019 yil 26 avgust kuni ushbu stadionning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Tantanali ochilish marosimida Qo’qon va Farg’ona viloyat onkologiya va radiologiya markazi filiallari xodimlari o’rtasida voleybol va futbol bo’yicha do’stona uchrashuv bo’lib o’tdi.

Построен стадион для сотрудников…
В Ферганском областном филиале РСНПМЦ онкологии и радиологии ко Дню независимости Республики Узбекистан построен министадион для сотрудников.
Во исполнении Указа Президента Республики Узбекистан от 18 декабря 2018 года №4063 «О мерах по профилактике неинфекционных заболеваний, поддержке здорового образа жизни и повышению уровня физической активности населения» Ферганским областным филиалом РСНПМЦ онкологии и радиологии в целях укрепления здоровья своих сотрудников и повышения у них интереса к различным видам спорта: волейболу и футболу, а также к 28-летию независимости нашей Республики, по инициативе директора филиала доктора медицинских наук А. И. Хасанова был построен министадион на территории клиники.
26 августа 2019 года прошла церемония открытия данного стадиона. При торжественном открытии была проведена дружеская встреча по волейболу и футболу между сотрудниками Кокандского и Ферганского филиалов РСНПМЦ онкологии и радиологии.