Hodimlar uchun mini-stadion qurildi…
Onkologiya va radiologiya Farg’ona viloyat filialida O’zbekiston Respublikasi mustaqilligi kuni munosabati bilan xodimlar uchun Vazirlar Mahkamasi barpo etildi.
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 18-dekabrdagi «yuqumli kasalliklarning oldini olish, sog’lom turmush tarzini qo’llab-quvvatlash va aholining jismoniy faolligini oshirish chora-tadbirlari to’g’risida» gi 4063-sonli farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida Farg’ona viloyat onkologiya va radiologiya ilmiy-tadqiqot markazi filiali xodimlari salomatligini mustahkamlash va ularda sportning turli turlariga bo’lgan qiziqishlarini oshirish maqsadida: voleybol va futbol, shuningdek, respublikamiz mustaqilligining 28-yilligiga.
2019 yil 26 avgust kuni ushbu stadionning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Tantanali ochilish marosimida Qo’qon va Farg’ona viloyat onkologiya va radiologiya markazi filiallari xodimlari o’rtasida voleybol va futbol bo’yicha do’stona uchrashuv bo’lib o’tdi.

Built a stadium for employees…
In the Fergana regional branch of the Republican scientific practical center of Oncology and radiology to the independence Day of the Republic of Uzbekistan built ministation for employees.
Pursuant to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from December 18, 2018 No. 4063 “On measures for the prevention of non-communicable diseases, promoting healthy lifestyles and increasing physical activity of the population” Fergana regional branch RSNPC of Oncology and radiology in order to strengthen the health of their employees and increasing their interest in various sports: volleyball and soccer, as well as 28-anniversary of independence of our Republic, on the initiative of the branch Director of the doctor of medical Sciences A. I. Khasanov was built ministation on-site clinic.
The opening ceremony of the stadium was held on August 26, 2019. When the opening ceremony was held a friendly meeting of volleyball and football among employees of the Kokand and Ferghana branches RSNPC of Oncology and radiology.