8 dekabr-O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni!
Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi ma’muriyati sizni O’zbekiston Konstitutsiyasi qabul qilinganining 28 yilligi bilan muborakbod etadi.
O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi xalqimizning noyob madaniy va milliy qadriyatlarini, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan izchil islohotlarni, demokratik huquqiy davlat va adolatli fuqarolik jamiyatini barpo etishga qaratilgan bunyodkorlik ishlarini o’zida mujassam etgan tamoyil va me’yorlarga asoslanadi.
Bugungi kunda har bir fuqaroning shaxsiy, siyosiy, iqtisodiy va ijtimoiy huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish Konstitutsiyasiz amalga oshirilmaydi, bu hayotimizning barcha jabhalarida xalqimiz farovonligini yanada yaxshilashga qaratilgan islohotlar uchun huquqiy asos bo’lib xizmat qiladi.
Erimiz tinch, osmonimiz Ravshan, hayotimiz farovon, O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bilan bo’lsin!

December 8-constitution day of the Republic of Uzbekistan!
The administration of the Republican specialized scientific and practical medical center of Oncology and radiology congratulates you on the 28th anniversary of the adoption of the Constitution of Uzbekistan.
The Constitution of the Republic of Uzbekistan reflects the unique cultural and national values of our people, and the ongoing consistent reforms in our country, creative work aimed at building a democratic state governed by the rule of law and a just civil society, are based on the principles and norms enshrined in it.
Today, the protection of personal, political, economic and social rights and legitimate interests of every citizen is unthinkable without a Constitution, which is the legal basis for reforms aimed at further improving the well-being of our people in all spheres of life.
May our land be peaceful, our sky clear, and our life prosperous, happy Constitution day of the Republic of Uzbekistan!