8 dekabr-O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni!
Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi ma’muriyati sizni O’zbekiston Konstitutsiyasi qabul qilinganining 28 yilligi bilan muborakbod etadi.
O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi xalqimizning noyob madaniy va milliy qadriyatlarini, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan izchil islohotlarni, demokratik huquqiy davlat va adolatli fuqarolik jamiyatini barpo etishga qaratilgan bunyodkorlik ishlarini o’zida mujassam etgan tamoyil va me’yorlarga asoslanadi.
Bugungi kunda har bir fuqaroning shaxsiy, siyosiy, iqtisodiy va ijtimoiy huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish Konstitutsiyasiz amalga oshirilmaydi, bu hayotimizning barcha jabhalarida xalqimiz farovonligini yanada yaxshilashga qaratilgan islohotlar uchun huquqiy asos bo’lib xizmat qiladi.
Erimiz tinch, osmonimiz Ravshan, hayotimiz farovon, O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bilan bo’lsin!

8 декабря-день Конституции РУз!
Администрация Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и радиологии поздравляет вас с 28-летием принятия Конституции Узбекистана.
Конституция Республики Узбекистан отражает уникальные культурные и национальные ценности нашего народа, а проводимые последовательные реформы в нашей стране, созидательная работа, направленная на построение демократического правового государства и справедливого гражданского общества, основываются на принципах и нормах, закреплённых в ней.
Сегодня защита личных, политических, экономических и социальных прав и законных интересов каждого гражданина немыслима без Конституции, являясь правовой базой для реформ, направленных на дальнейшее улучшение благосостояния нашего народа во всех сферах жизни.
Да будет наша земля мирной, наше небо ясным, а наша жизнь благополучной, с днём Конституции Республики Узбекистан!