25.08.2020 yil Vebinar » onkolog onlayn maktabi»
2020 yil 25 avgustda O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Novartis Pharma bilan birgalikda tashkil etilgan «Onkologiya Onlayn Maktabi» vebinari bo’lib o’tdi.
Tadbirda Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori, O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligining bosh onkologi, professor Tillyashayxov Mirzagaleb Nigmatovich so’zga chiqdi.
Vebinar davomida etakchi tadqiqotchi, f.f.d., Qozog’iston Respublikasi onkologiya milliy markazida «Turli xil o’smalarni davolashda M-TOR signal tarqalish yo’lini blokirovka qilish» mavzusida ma’ruza tinglandi.
Dunyoning hozirgi holatini inobatga olgan holda, ushbu turdagi vebinarlar kimyoterapevtlar va boshqa mutaxassisliklar shifokorlarini takomillashtirish uchun kam imkoniyatlardan biriga aylanmoqda.

25.08.2020 year webinar “Online School of Oncology”
On August 25, 2020, a webinar “Online School of Oncology” was held, organized by the Republican Specialized Scientific and Practical Medical Center of Oncology and Radiology of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, together with Novartis Pharma.
The director of the Republican Specialized Scientific and Practical Medical Center of Oncology and Radiology, Chief Oncologist of the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, Professor, Mirzagaleb Nigmatovich Tillyashaikhov made a welcoming speech.
During the webinar, a lecture was delivered by the leading researcher, Ph.D., National Cancer Center of the Republic of Kazakhstan on the topic: “Blocking the M-TOR signaling pathway of proliferation in the treatment of various types of tumors.”
Given the current state of the world, this kind of webinars are becoming one of the few opportunities for improving chemotherapists and doctors of other specialties.