25.08.2020 yil Vebinar » onkolog onlayn maktabi»
2020 yil 25 avgustda O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligining Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Novartis Pharma bilan birgalikda tashkil etilgan «Onkologiya Onlayn Maktabi» vebinari bo’lib o’tdi.
Tadbirda Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori, O’zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligining bosh onkologi, professor Tillyashayxov Mirzagaleb Nigmatovich so’zga chiqdi.
Vebinar davomida etakchi tadqiqotchi, f.f.d., Qozog’iston Respublikasi onkologiya milliy markazida «Turli xil o’smalarni davolashda M-TOR signal tarqalish yo’lini blokirovka qilish» mavzusida ma’ruza tinglandi.
Dunyoning hozirgi holatini inobatga olgan holda, ushbu turdagi vebinarlar kimyoterapevtlar va boshqa mutaxassisliklar shifokorlarini takomillashtirish uchun kam imkoniyatlardan biriga aylanmoqda.

25.08.2020г. вебинар «Онлайн Школа онколога»
25 августа 2020 года состоялся вебинар «Онлайн Школа онколога» организованный Республиканским специализированным научно-практическим медицинским центром онкологии и радиологии МЗ РУз совместно с компанией Новартис Фарма.
С приветственным словом выступил директор Республиканского Специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и радиологии, главный онколог МЗ РУз, профессор, Тилляшайхов Мирзагалеб Нигматович.
В ходе вебинара была заслушана лекция ведущего научного сотрудника, к.м.н., Национального Онкологического Центра Республики Казахстан на тему: «Блокирование M-TOR сигнального пути пролиферации при лечении различных видов опухолей».
Учитывая, текущее состояние в мире, такого рода вебинары становятся одной из малочисленных возможностей для усовершенствования химиотерапевтов и врачей других специальностей.