XVIII ilmiy-amaliy konferentsiyasi
Sizni «Urogenital o’smalarning oldini olish, tashxislash va zamonaviy davolash» mavzusidagi O’zbekiston onkologlarining XVIII ilmiy-amaliy konferentsiyasida ishtirok etishga taklif qilamiz.
Konferentsiya 2021-yil 24-25 sentabr kunlari onlayn formatda bo’lib o’tadi.
Ro’yxatdan o’tish havolasi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbV_WYsaYA45c0f13HT-eCs0u5iSb3dfxOCXVcmP-zp-SMEA/viewform
Konferentsiyaning ilmiy dasturi doirasida quyidagi yo’nalishlarda ishlar rejalashtirilgan:
1. Urogenital o’smalarning oldini olish va erta tashxis qo’yish muammolari va istiqbollari.
2. Onkurologiya muammosiga zamonaviy qarashlar.
3. Ayollarning reproduktiv tizimi o’smalari diagnostikasi va davolashda ko’p tarmoqli yondashuv.
Sizni ilmiy dasturda ma’ruza bilan ishtirok etishga taklif qilamiz. Hisobot nomini tuzing va ma’ruzachi haqida ma’lumot bering: to’liq ism, lavozim, ilmiy daraja, unvon, aloqa ma’lumotlari (mobil telefon va elektron pochta) 20 -avgustgacha tashkiliy qo’mitaga. Mas’ul shaxs Adilxo’jaev Asqar Anvarovich (onco_andijan2021@mail.ru).
«Klinik va eksperimental onkologiya» jurnalida 2021 yil 10 sentyabrgacha maxsus chop etilgan ilmiy tezislar to’plami (talablar jaouz.uz/uploads/files/tezis_andijan_2021.pdf) uchun onco_andijan2021@mail.ru elektron maktub orqali elektron tezislarni qabul qilish.

XVIII научно-практическая конференция
Приглашаем вас принять участие в XVIII научно-практической конференции онкологов Узбекистана на тему «Профилактика, диагностика и современное лечение урогенитальных опухолей».
Конференция пройдёт 24-25 сентября 2021 года в онлайн формате.
Ссылка для регистрации: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbV_WYsaYA45c0f13HT-eCs0u5iSb3dfxOCXVcmP-zp-SMEA/viewform
В рамках научной программы конференции запланирована работа по следующим направлениям:
1. Проблемы и перспективы профилактики и ранней диагностики опухолей мочеполовых органов.
2. Современные взгляды на проблему онкологии.
3. Междисциплинарный подход в диагностике и лечении опухолей женской половой системы.
Приглашаем принять участие в научной программе с лекцией. Составьте название доклада и сообщите о докладчике: ФИО, должность, учёную степень, звание, контактные данные (мобильный телефон и электронная почта) в оргкомитет до 20 августа. Ответственное лицо Адилходжаев Аскар Анварович (onco_andijan2021@mail.ru).
Сборник научных тезисов, специально опубликованных в журнале» Клиническая и экспериментальная онкология » до 10 сентября 2021 года (требования jaouz.uz/uploads/files/tezis_andijan_2021.pdf) для onco_andijan2021@mail.ru приём электронных дипломных работ по электронному письму.