Tibbiy tadqiqotlarda hamkorlik memorandumi
2021-yil 12-noyabr kuni respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori, professor Tillyashayxov M. N. va «Yevropa tibbiyot universiteti» rektori, professor G’aybullaev A. A. tomonidan mamlakatimiz milliy farovonligi va salomatligini mustahkamlash maqsadida tibbiy tadqiqotlar, ta’lim va davolanishda hamkorlik to’g’risidagi bitim imzolandi.:
«Evropa tibbiyot universiteti» va Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi quyidagi tarzda hamkorlik qiladi:
(a) tibbiy mutaxassislar uchun ta’lim almashinuvi
(b) akademik almashinuv va tibbiyot sohasida qo’shma tadqiqotlar o’tkazish
(v) tibbiy davolash va tibbiy xizmat ko’rsatishda o’zaro hamkorlik tizimini yaratish
(g) shahar perinatal markazi hududida Yevropa tibbiyot universiteti talabalarining yozgi va qishki amaliyotlaridan o’tish

Меморандум о сотрудничестве в медицинских исследованиях
12 ноября 2021 года Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр онкологии и радиологии в лице директора, профессора Тилляшайхова М.Н. и “Европейский медицинский университет” в лице ректора, профессор Гайбуллаева А.А. заключили Соглашение о сотрудничестве в медицинский исследованиях, образовании и лечении с целью продвижения национального благосостояния и здоровья страны о нижеследующем:
“Европейский медицинский университет” и Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр онкологии и радиологии будут сотрудничать следующем образом:
(а) образовательный обмен для медицинских специалистов
(б) академический обмен и проведение совместных исследований в области медицины
(в) создание системы взаимного сотрудничества при проведении медицинского лечения и оказания медицинских услуг
(г) прохождение летней и зимней практики студентов европейского медицинского университета на территории городского перинатального центра